Français interactif – czyli wielkie wow!

Français interactif – czyli wielkie wow!

Ponieważ mam dosyć poważne plany na przyszły rok akademicki związane z językiem francuskim, postanowiłam poszukać sobie jakichś materiałów, które miałyby mi pomóc w pogłębieniu jego znajomości. Po przejrzeniu mnóstwa stron internetowych, wypróbowaniu kilku kursów multimedialnych, trafiłam na coś, co w zupełności wydaje się odpowiadać moim oczekiwaniom i chciałabym się z Wami podzielić linkiem, gdzie University of Texas we współpracy z paroma innymi imponująco brzmiącymi instytucjami oddaje do naszej dyspozycji kompleksowy kurs języka francuskiego zupełnie za darmo.
Skąd mój zachwyt? Wystarczy dokładniej obejrzeć stronę i przyjrzeć się poszczególnym komponentom kursu. Podręcznik z ćwiczeniami nadający się świetnie dla internetowych samouków, ale możliwy również do zastosowania przez nauczycieli. To nie wszystko, do tego mamy do dyspozycji obszerny komponent gramatyczny, ćwiczenia fonetyczne, filmy, listy ze słownictwem, ćwiczenia przygotowane specjalnie do każdego z wcześniej wymienionych komponentów, handouty ułatwiające naukę słówek, piosenki, dodatkowe ćwiczenia opierające się na różnorodnych autentycznych materiałach z Internetu, a nawet skrypty i lesson plany dla nauczycieli. Co najbardziej urzekające – wszystko jest w jednym miejscu, gotowe do natychmiastowego użytku bez obawy o zawartość naszego portfela.

 

Cover FI 611 web Français interactif   czyli wielkie wow!

 

Français interactif zauroczył mnie, ponieważ jako idealistka, uważam, że dostęp do edukacji powinien możliwie jak najbardziej otwarty dla każdego. Rozumiem oczywiście pobudki tych, którzy na edukacji zarabiają, bądź wprowadzają limity mające na celu zachowanie porządku w społeczeństwie (tu mam na myśli np. płatny drugi kierunek studiów – powiedzmy, że taki w tyl cel), ale wciąż idea darmowej, otwartej edukacji dostępnej dla każdego niezależnie od wieku, majątku, bądź położenia geograficznego jest dla mnie czymś wielkim.
O wartości merytorycznej kursu za wiele na razie nie powiem, ponieważ jestem dopiero w drugim rozdziale podręcznika, zachęcam jednak do wypróbowania i podzielenia się Waszą opinią.
Tak dla zachęty wspomnę tylko, że poczyniłam jeszcze jedno wieeeeelkie odkrycie internetowe w dziedzinie „otwartej edukacji”, ale żeby coś więcej o nim napisać, muszę dać sobie parę dni na wypróbowanie i wyrobienie opinii.

2 thoughts on “Français interactif – czyli wielkie wow!

A Ty, co o tym myślisz?