Pisanie w języku obcym – 7 pomysłów na to, jak ćwiczyć

Pisanie w języku obcym – 7 pomysłów na to, jak ćwiczyć

bullet journal Pisanie w języku obcym  7 pomysłów na to, jak ćwiczyć

Pisanie w języku obcym spędza wielu osobom sen z powiek! W erze wszechobecnych skrótów, emotikonów i symboli, wciąż porozumiewamy się w dużej mierze słowem pisanym, które jednak wraz z rozwojem technologii staje się coraz trudniejsze do opanowania.

Wiele osób nie przepada za rozwijaniem kompetencji pisania w języku obcym, bo są przekonane, że jest to zajęcie żmudne i czasochłonne. Otóż nie! Wystarczy podejść do zadania kreatywnie i nieszablonowo.

Oto 7 pomysłów na to, jak zmienić pisanie w języku obcym w ciekawą językową przygodę:

 • PISANIE W JĘZYKU OBCYM PAMIĘTNIKA 

  Szczególnie, jeśli mamy duszę romantyka, lubimy zatapiać się we wspomnieniach, znakomitym pomysłem jest uwiecznianie naszych emocji i przemyśleń na papierze. Żeby zmotywować się do regularnej pracy, kupcie sobie piękny zeszyt, który samym wyglądem będzie zachęcał do uzupełniania. A może bullet journal? Inspiracji jest tysiące, a sky is the limit 🙂

 • PROWADZENIE KALENDARZA/NOTATNIKA/CHECKLISTY W JĘZYKU DOCELOWYM 

  Kto powiedział, że lista zakupów musi być w języku polskim? Jedynie wyobraźnia nas ogranicza!

 • ZAANGAŻOWANIE SIĘ NA PORTALU Z RECENZJAMI

  Może by tak przysłużyć się internetowej społeczności i zamieszczać recenzje swoich ulubionych filmów czy książek w języku obcym? Nic prostszego! W każdym kraju istnieją portale, na których możemy kolekcjonować i oceniać przeczytane pozycje książkowe, czy dzieła kinematografii. Podzielmy się wrażeniami z innymi użytkownikami!

 • WYRAŻANIE OPINII NA FORACH INTERNETOWYCH PORUSZAJĄCYCH INTERESUJĄCE NAS TEMATY

  To prawdziwa gratka dla pasjonatów każdej możliwej dziedziny. Akwarystyka? Gry komputerowe? A może rodzicielstwo? Na każdy z tych tematów istnieje tysiące for internetowych w różnych językach. Połączmy przyjemne z pożytecznym i wybierzmy forum w języku obcym. Nie zauważycie, kiedy zaczniecie pisać w języku obcym z przyjemnością i swobodą!

 • KORESPONDOWANIE Z OSOBAMI Z ZAGRANICY

  Utrzymujmy kontakt z przyjaciółmi z zagranicy w ich ojczystym języku, na pewno to docenią. Jeśli nie mamy znajomych z kraju, którego języka się uczymy, możemy znaleźć osoby na grupach facebookowych osób uczących się języków i zaproponować wymianę za nasz język ojczysty!

 • PISANIE LISTÓW (RÓWNIEŻ MIŁOSNYCH 😉

  Mogą to być nawet listy, których nigdy nie wyślemy! Dlaczego nie napisać listu do naszego ulubionego aktora, postaci z filmu? A może nagana w liście do polityka? Czemu nie! 🙂

 • OPISYWANIE WSZYSTKIEGO, CO NAS OTACZA

  Naprawdę nie musimy pisać esejów i wyznaczać sobie bardzo ambitnych tematów. Na początek spokojnie wystarczy nam opisywanie sytuacji, które odbywają się wokół nas, opisywanie przyrody, czy tego, co nas spotkało. A może dodać szczyty kreatywności i zbudować z tego fantastyczną opowieść?

 • Częste pisanie w języku obcym przynosi najlepsze efekty, kiedy ktoś poprawia nasze błędy. Jeśli nie jesteśmy w kontakcie z nauczycielem, bądź native speakerem, który mógłby wskazać nam obszary rozwoju, możemy umieścić nasze wypracowania na http://lang-8.com/ Jest to portal, na którym osoby uczące się języków poprawiają sobie nawzajem prace pisemne w językach, które dobrze znają. Czego chcieć więcej!

 

Jeśli oprócz pisania, chcecie poćwiczyć inne umiejętności, zapraszam do wpisów o tym, co czytać i czego słuchać w języku obcym:

Słuchanie w języku obcym – czego słuchać, żeby się nauczyć?

Czytanie w języku obcym – co czytać, żeby się nauczyć?

 

A Wy, macie jakieś ciekawe lub szalone pomysły na ćwiczenie pisania?

One thought on “Pisanie w języku obcym – 7 pomysłów na to, jak ćwiczyć

A Ty, co o tym myślisz?