Początek roku szkolnego i…. Fiszki SCHOOL!

Początek roku szkolnego i…. Fiszki SCHOOL!

unnamed Początek roku szkolnego i.... Fiszki SCHOOL!
Fiszki SCHOOL

No i nadszedł ten magiczny dzień, kiedy maszerujemy (a przynajmniej niektórzy) dziarsko po nowe wyzwania, przygody, przyjaźnie i doświadczenia. Część z Was ma ten okres za sobą i pewnie z łezką w oku wspomina anegdoty ze szkolnej ławy.

Jest też grupa osób, która mimo ukończenia swojej edukacji, spędza w szkole nieraz dużo więcej czasu niż uczniowie. Któż to, któż to? Oczywiście kochani nauczyciele 🙂

Dziś przychodzę do Was z nowością wydawnictwa EDGARD, czyli uwaga, uwaga, oto Fiszki SCHOOL!!!!

%name Początek roku szkolnego i.... Fiszki SCHOOL!
Fiszki SCHOOL

Oto, jak fiszki przedstawia sam wydawca:

Fiszki SCHOOL to kompleksowy system nauki angielskich słówek i zdań dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej oraz gimnazjum. Zestaw “I like strawberries” uczy 300 najważniejszych słówek i konstrukcji gramatycznych z zakresu szkoły podstawowej, których znajomość jest wymagana na teście szóstoklasisty.

Atrakcyjne, ilustrowane fiszki pomagają szybko zapamiętać słówka, a przykładowe zdania pokazują ich prawidłowe użycie w kontekście i przy okazji prezentują najważniejsze struktury gramatyczne.

Dołączony do zestawu program komputerowy (do pobrania) zawiera liczne ćwiczenia, gry oraz nagrania wszystkich słówek i zdań w wykonaniu profesjonalnych lektorów – wyłącznie native speakerów.

Zestaw fiszek jest pierwszą częścią serii Fiszki SCHOOL. W serii ukazał się również etap II: Fiszki SCHOOL „Do you enjoy watching action films?”.

 

Każdy zestaw Fiszek SCHOOL zawiera:

– 300 słówek i zwrotów użytych w kontekście
– nagrania wszystkich słówek w wykonaniu native speakerów
– program komputerowy z ćwiczeniami do utrwalania poznanego słownictwa

 

Co natomiast wynika z moich własnych obserwacji?

Przede wszystkim bardzo się cieszę, że nareszcie ktoś wyszedł z pomysłem przystosowania fiszek dla młodszych pokoleń. Być może się mylę, ale do tej pory widziałam obrazkowe fiszki dla dzieci, ale nie były one stworzone pod konkretny poziom, czy egzamin, co najwyżej pod CEFR, co moim zdaniem nie wystarcza. Do fiszek dołączony jest poradnik dla ucznia, w którym są porady, pomysły na zabawy z fiszkami oraz gramatyka w pigułce. To bardzo ważne, bo wielu uczniów po prostu nie wie, jak zabrać się za naukę słówek. Co więcej, widzę w tych fiszkach duży potencjał do wykorzystania na lekcjach indywidualnych lub w małych grupach. Można naprawdę zdziałać cuda, mając taką fajną, gotową pomoc dydaktyczną. Należy jednak najpierw wybadać, czy nasi uczniowie nadają się właśnie do nauki z fiszkami. Ja osobiście ucząc się języków nigdy nie lubiłam korzystać z fiszek, bo staram się unikać nauki dwujęzycznej. Zdaję sobie jednak sprawę, że jest wiele osób, które je lubi, a na poziomie podstawówki, czy gimnazjum, nauka z tłumaczeniami na polski niestety w dużej mierze jeszcze przeważa.

 

Cóż… pozostaje mi życzyć Wam owocnego roku szkolnego i samych sukcesów!

 

Dajcie znać, jeśli macie jakieś super pomysły na wykorzystanie fiszek w nauczaniu!

 

One thought on “Początek roku szkolnego i…. Fiszki SCHOOL!

  1. Chętnie bym wykorzystała w pracy z moją grupą, no ale podejrzewam, że cena jest spora, niestety. :/ Teraz głównie bazuję z nimi na mówieniu, pokazuję obrazki bez jakichkolwiek napisów i uczę przez zabawy co jak się nazywa – uroki uczenia w szkole językowej. Mała grupka to i mogę stosować więcej metod.
    Uczysz w szkole/szkołach państwowych? Bardzo chętnie bym przeczytała post o nauczaniu języka państwówce bez tłumaczeń polski-angielski. Teraz zacznę praktyki w szkole podstawowej, póki co asystenckie, we wrześniu 2017 zacznę nauczycielskie, ale już się boję jak to wyjdzie i chciałabym się przygotować. Wolałabym jak z dziećmi ze szkoły językowej starać się nie tłumaczyć, a pokazywać, ale nie jestem do końca pewna jak się za to zabrać w warunkach normalnej szkoły.

    Pozdrawiam,
    Nika 🙂

A Ty, co o tym myślisz?