Filmy, które warto obejrzeć jesienią!

Filmy, które warto obejrzeć jesienią!

Nadchodzi taki czas w roku, który sprzyja relaksowi w zaciszu domowego ogniska, spędzaniu wieczorów z książką, czy filmem. Dosyć intensywnie uczę się ostatnio języków, ale dziś zdecydowałam się na temat trochę mniej z nimi związany. Chcę polecić Wam filmy, które warto obejrzeć jesienią! Umilą Wam z pewnością te chłodne wieczory. Oczywiście, warto obejrzeć je w wersji obcojęzycznej, wtedy relaks przyniesie nam dodatkową korzyść 🙂

 

Mandarynki, 2013, Estonia

7617388.3 Filmy, które warto obejrzeć jesienią!
Mandarynki, 2013, Estonia

Jeden z najbardziej podnoszących na duchu i mądrych filmów, jakie ostatnio widziałam. Aktualny, a zarazem prosty i nienapuszony. W tle wojna Abchazji z Gruzją, a na pierwszym planie ludzie i poddana w wątpliwość zasadność walk i konfliktów. Nominowany do Złotego Globu w 2015 roku.

 

Mały Książę, 2015, Francja

7695406.3 Filmy, które warto obejrzeć jesienią!
Mały Książę, 2015, Francja

Myślę, że tej opowieści nie trzeba nikomu przedstawiać. Mały Książę był, jest i zapewne pozostanie klasykiem wśród „lektur wszechczasów”. Ta wersja jednak obok klasycznej opowieści o Małym Księciu pokazuje obok współczesną wersję tej historii. Ponadczasowa, przedstawiona w przepiękny sposób, polecam!

 

Życie jest piękne, 1997, Włochy

Life Is Beautiful cd Filmy, które warto obejrzeć jesienią!
Życie jest piękne, 1997, Włochy

Tak się złożyło, że to drugi film w tym zestawieniu, którego akcja rozgrywa się w czasie wojny. Coś w tym jednak jest, że takie chwile próby niosą za sobą ogrom nauki, pozwalają poznać życie i drugiego człowieka. W tym filmie zło i nienawiść kontrastują z miłością rodzicielską i ciepłem rodzinnym.

 

Mustang, 2015, Francja, Niemcy, Turcja, Katar

Mustang poster Filmy, które warto obejrzeć jesienią!
Mustang, 2015, Francja, Niemcy, Turcja, Katar

Małżeństwa aranżowane to nie relikt przeszłości. W Mustangu towarzyszymy pięciu siostrom, których beztroskie dorastanie zostaje przerwane, aby spełnić plany opiekunów.

 

Dziewczyny z Kalendarza, 2003, USA, Wielka Brytania

7089652.3 Filmy, które warto obejrzeć jesienią!
Dziewczyny z Kalendarza, 2003, USA, Wielka Brytania

Dziewczyny z Kalendarza to przepełniona angielskim humorem opowieść o mądrych kobietach w statecznym wieku, które postanawiają wydać kalendarz, aby zebrać pieniądze na cele dobroczynne. I nie byłoby tu żadnych kontrowersji, gdyby nie fakt, że zdjęcia do kalendarza mają przedstawiać akty. Jest to opowieść o miłości, przyjaźni, sile charakteru i mądrości życiowej. Film polecany szczególnie kobietom, ale myślę, że mężczyźni również mile spędzą przy nim czas.

 

Czekam na Wasze propozycje! Jakie są Waszym zdaniem filmy, które warto obejrzeć jesienną porą?

3 thoughts on “Filmy, które warto obejrzeć jesienią!

A Ty, co o tym myślisz?