Let's Visit Ireland – moja opinia o książce

Let's Visit Ireland – moja opinia o książce

Książka jest zbiorem materiałów dla nauczycieli języka angielskiego na poziomie B1/B2 i zawiera lekcje kulturowe poruszające różnorodne aspekty geografii, historii, kultury i życia codziennego w Republice Irlandii oraz Irlandii Północnej.
 
Z filmiku poniżej możecie dowiedzieć się trochę więcej na temat zawartości książki oraz mojej opinii o książce:
 
 

Jeśli chodzi o krótkie podsumowanie zalet i wad publikacji: 

Plusy:
 • dużo ciekawych tekstów, ćwiczeń, zadań poruszających różne aspekty kultury Irlandii
 • lekcje kulturowe mogą zmotywować uczniów do nauki
 • książka wygodna w użytkowaniu jako materiał do kopiowania – forma kołozeszytu, grubszy papier
 • niektóre zadania mogą być przydatne przy przygotowywaniu uczniów do matury – słowotwórstwo, teksty z zadaniami typu true/false, rady dot. wypowiedzi pisemnej
 • nacisk na problematyczne aspekty języka zaniedbywane często w innych publikacjach – prepositions, articles, kolokacje, ramka „How to read numbers”

 

 
Minusy:
 • długie unity powiązanych ze sobą ćwiczeń (może to być plusem, jeśli mamy na lekcje kulturowe dużo czasu)
 • co się wiąże z powyższym, mamy wybór – albo realizować cały scenariusz, albo pojedyncze zadania bez kontekstu, co niekoniecznie może spełnić swoją funkcję
 • wydaje mi się, że poziom książki jest trochę zawyżony. Słownictwo w niektórych zadaniach wygląda na poziom B2+, uczniom B1 może już być za ciężko.
OCENA: 8/10
068bd 8na10 Let's Visit Ireland  moja opinia o książce


 
A Wy? Zapoznajecie swoich uczniów z kulturą kraju, którego języka się uczą? 
 
A co na to uczniowie? Lubicie „kulturówki”? 🙂

2 thoughts on “Let's Visit Ireland – moja opinia o książce

 1. Ja, ucząc się francuskiego, przerabiałam teksty kulturowe i bardzo mi się to podobało. Bardzo się przydaje jak ktoś lub podróżować, bo lepiej się podróżuje jak już cokolwiek wiesz, znasz typowe potrawy, zwyczaje itp. Także ja bardzo polecam i jako uczeń kulturówkom mówię zdecydowane tak.

 2. Ja, ucząc się francuskiego, przerabiałam teksty kulturowe i bardzo mi się to podobało. Bardzo się przydaje jak ktoś lub podróżować, bo lepiej się podróżuje jak już cokolwiek wiesz, znasz typowe potrawy, zwyczaje itp. Także ja bardzo polecam i jako uczeń kulturówkom mówię zdecydowane tak.

A Ty, co o tym myślisz?